UCI Gran Fondo World Championships 2019

UCI Gran Fondo World Championships były największą imprezą kolarską na sportowej mapie Polski, która odbyła się w tym roku. Mistrzostwa Świata zostały zorganizowane przy wsparciu Federacji UCI, a na start zameldowało się ponad 3 tys. zawodników z ponad 40 krajów świata! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 1 września 2019 roku WC Serwis dostarczył ogrodzenia, przenośne toalety i umywalki na to wydarzenie.

Mistrzostwa Świata w Poznaniu

Ponad 3 tysiące kolarzy z ponad 40 krajów walczyło na poznańskich ulicach o tytuł Mistrza Świata amatorów w UCI Gran Fondo World Championships. Ponad trzygodzinna rywalizacja pozwoliła wyłonić najlepszych. W najbardziej prestiżowej kategorii u panów (19-34) najlepszy okazał się Belg – Maxim Pirard (3:22:22). Doskonale 151 km trasę (Poznań-Nowy Tomyśl-Poznań) przejechał Grzegorz Golonko. Warszawianin triumfował w kategorii 40-44, przejazd trasy zajął mu 3:27:41. W kategorii 50-54 ze zwycięstwa cieszył się Szwajcar Daniel Christen (3:29:44), a w kategorii 45-49 nie miał sobie równych Norweg Fred Voldset (3:31:49). W przedziale 35-39 zwyciężył Włoch Luca Fiorett (3:31:25), a w kategorii 55-59 najszybszy okazał się Amerykanin Robert Garwood (3:35:01).

Wśród pań najszybciej trasę pokonała Niemka Nadine Gill (4:08:17), co dało jej zwycięstwo w kategorii 19-34. Sekundę później przyjechała Ewa Bańkowska ze Stargardu, która na mecie zameldowała się z czasem 4:08:18, co pozwoliło jej wygrać kategorię 35-39. W pozostałych przedziałąch triumfowały Francuzka Sophie Evrard (uzyskała czas 4:12:10, dzięki czemu wygrała kategorię 40-44) i Włoszka Monika Galucci (czas: 4:12:10, kategoria 45-49).

WC Serwis partnerem kolarskiej imprezy

W trosce o komfort i bezpieczeństwo zawodników oraz miłośników kolarstwa dostarczyliśmy na imprezę ogrodzenia, przenośne toalety i umywalki. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak wyjątkowe wydarzenie.

2020-01-17T10:19:26+01:00