World Athletics Relays, czyli Mistrzostwa Świata Sztafet w Chorzowie

Pięć medali, awans na igrzyska w Tokio dla pań – Mistrzostwa Świata Sztafet w Chorzowie okazały się wyjątkowo szczęśliwe dla żeńskiej reprezentacji Polski. Kobiety potwierdziły dobrą formę w sztafetach 4 x 100, 4 x 200 i 4 x 400 metrów. Biało – czerwone na dystansie 4 x 200 metrów, biegnąc w składzie: Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek, Marlena Gola, zwyciężyły czasem 1:34.98, pobiły dotychczasowy rekord Polski. Drugie miejsca polskie biegaczki zajęły w sztafetach 4 x 100 oraz 4 x 400 metrów.

Srebro w mieszanej sztafecie płotkarskiej zdobyli Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik i Damian Czykier.

Najlepsi w sztafecie 2 x 2 x 400 byli także Joanna Jóźwik i Patryk Dobek.

Mniej szczęścia miały męskie składy. Polacy niestety nie wywalczyli biletu na igrzyska olimpijskie.

Rywalizacja odbyła się na początku maja w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Zmagania zgromadziły ponad 500 uczestników z ponad 30 krajów. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w organizacji zawodów sportowych, tworząc zaplecze sanitarne, dostarczając m.in. kontenery sanitarne.

2021-06-21T10:38:35+02:00